08.2019

03.08.2019

Łapcie kolejny rozdział :)

Aiyoku Heaven 02

07.08.2019

Hej, hej! Przepraszam, jeśli komuś nie odpisywałam. Byłam na krótkim urlopiku i nie miałam bardzo czasu na internety. Do końca tygodnia wszystkim postaram się odpisać! Jak ktoś nie dostanie odpowiedzi, to się dobijajcie, bo mam sklerozę. W sumie z tego powodu zawsze się dobijajcie, jeśli nie macie odpowiedzi po maks tygodniu. Odczytam wiadomość, odłożę odpisanie na później, a później serio zapominam. Okej, nie gadam, łapcie rozdział!

Aiyoku Heaven 03

11.08.2019

Paczajcie co Katrin właśnie podesłała! Koooniec! To jeszcze Konoyo zakończyć teraz. Dzisiaj miał być rozdział, ale padam z nóg. Jutro będzie na pewno, bo zostało 8 stron do przetłumaczenia – chyba że znowu mi coś wypadnie, ale trzymajcie kciuki, by nie wypadło. Wzięłabym laptop do pracy, Ale w tym rozdziale będzie trochę widocznej na pierwszy rzut oka gejozy, więc chyba nie wypada tak z liderką teamu siedzącą zaraz obok tłumaczyć… No zobaczymy. Dajcie znać, jak wrażenia na koniec Aiyoku!

Aiyoku Heaven 4
Aiyoku Heaven 5
Aiyoku Heaven 5.5

12.08.2019

No i jest! Łapcie obiecane Konoyo. Kolejnego rozdziału wręcz nie mogę się doczekać! Na szczęście wyczyściłam skany do końca tomu za jednym zamachem, więc nic tylko wklejać tłumaczenie… Ale jutro będę w pracy wklejała 38, bo w 37 jest lekkie porno :C Ale bardzo chciałabym jeszcze w tym tygodniu wstawić następny, bo do końca pozostały tylko te dwa i ekstra ;) Okej, miłej lektury! Uwaga, fluff na pokładzie!

Konoyo Ibun 36

18 myśli na temat “08.2019

 1. Ostatnio mało pisze komentarzy więc trzeba to poprawić.
  Dziękuję za waszą pracę, nie mogę się doczekać nowych tłumaczeń.

 2. Jestem ciekaw tej końcówki Konoyo https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/25.gif Właściwie to nawet nastrój mi się udzielił i skoro już tak czekamy w napięciu, to postanowiłem, że jak zapodacie ostatni rozdział, to ja wyznam, która postać podobała mi się najbardziej :D Jak ktoś chce, to może dołączyć, zrobimy sobie wtedy taką listę XD

 3. Moja terapeutka radzi mi nie czytać rzeczy, które mogą przyprawić mnie o depresję, ale ciekawość była silniejsza i zdołałem przeczytać całe Aiyoku. Długie nie jest, to się udało, ale wrażenia były takie: z rozdziału na rozdział coraz gorsze XD Puenta na końcu chyba jest taka: biznes jest biznes, niszcz albo ciebie zniszczą. Romantyzmu w tym raczej nie ma, w tej mandze tego nie znajdziesz. Erotyzm tak, ale seks to nie wszystko.
  Niemniej, kreska ładna, motyw wyścigów ciekawy, szkoda że tak mało rozwinięty. Można było zrobić z tego dramę na cztery tomy, ale zgaduję że nie miała to być miłosna epopeja, więc nie będę się czepiać ; ) Dziękuję, że poświęciłyście temu czas i dbacie by moje ciśnienie nie było za niskie XD

  1. To, że nie powiedziano czegoś wprost nie znaczy, że tego tam nie ma. To są ludzie żyjący w twardym środowisku, a jednak mimo to jest w nim miejsce na uczucie i pokazuje to dobitnie ostatnia strona. Jak można ją w ogóle inaczej zinterpretować? Jako co? Dla mnie to powiew świeżosci i ostatnią scenę pamiętam od lat.

   1. Ja tego nie widzę i uważam, że to takie doszukiwanie się czegoś na siłę. Kupa pożądania, syndrom sztokholmski – jasne, uczucia – nie.

   1. “Gówno” może nie, raczej bardzo ładny przykład, jak za pomocą statusu, pieniędzy i pożądania można poddać kogoś psychomanipulacji. Przeżyłem coś podobnego i nie polecam. Dziewczyny, trzymajcie się z dala od tego typu “liderów-podrywaczy”.

   2. Nazwanie czyjejś pracy “gównem”, to lekka przesada. Czasami warto powstrzymać cięty język, bo można niechcący kogoś urazić. Warto pamiętać również, że to długie godziny pracy, autora, grafików, tłumaczy i wymierzenie bezpośredniego policzka również w fanów, którym dana manga akurat z tych lub innych powodów się podoba. Ja również mam swoje preferencje i naprawdę jest wiele projektów, do których nie pałam sympatią. Zamiast coś dobitnie krytykować, zazwyczaj przemilczam sprawę, jednak jeśli chcę już coś negatywnego napisać, to mówię o konkretach, np o grafice, która nie przypadła do mojego gustu – jednak nigdy nie porównuję niczyjej pracy do “gówna”. Rozumiem, że dzięki internetowi jesteśmy anonimowi i w sieci czujemy się bezpieczni, ale również w wirtualnym świecie powinniśmy, mieć trochę taktu. I tak, poczułam się urażona – taki foch.

    1. Szczerze, to nawet ja poczułam się urażona tym porównaniem i zniesmaczona, choć manga do gustu mi nie przypadła (ale kreska już tak, choć momentami była płaska). Autorka na pewno włożyła w to wiele pracy, czasu i potu, a taka tematyka naprawdę była popularna, kiedy ją opublikowano – na to też trzeba wziąć namiar, kiedy coś się ocenia.

 4. Świetna robota, cudownie że są osoby które chcą angażować się w tłumaczenie mang. Dziękuję! <3

Dodaj komentarz

https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wut.png 
https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/owo.png 
https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/no.png 
https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/omo.png 
https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/02.gif 
https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/04.gif 
https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/09.gif 
https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/15.gif 
https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/21.gif 
https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/25.gif 
https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/28.gif 
https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/23.gif 
https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/06.gif 
https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/07.gif 
https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/19.gif 
https://dra-caena.eu/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/11.gif 
 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.